Barevný týden v naší školce - barvy, barvy, barvičky každý je má rád, barvy, barvy, barvičky pojď si s námi hrát

8.2.2024 - Markéta Žáková

Žlutá to je sluníčko, zelená je tráva, červené je jablíčko, už to umíš, sláva!!

Po celý týden jsme se tématicky zaměřovaly na procvičování barev. Děti chodily každý den v jiné barvě oblečení (i paní učitelky) a tak naše školka žila každý den jinou barvou.

V pondělí jsme si povídaly o bílé jako sníh, úterý bylo zelené jako tráva, středa byla modrá jako obloha, čtvrtek patřil žluté a v pátek byla všude samá červená jako pohádková Karkulka. Každé barvě byly přizpůsobeny činnosti ve školce. Děti plnily barevné kvízy, řešily labyrinty a tématicky tvořily, k dané barvě. Nechyběly barevné písničky, pohádky, říkadla a hádanky.

Děti barvy procvičily, zafixovaly a celý týden si náležitě užily.